Winnica Racheli

„Winnica Racheli” to typ weekendowych rekolekcji przeznaczonych dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są obciążeni problemem aborcji – pośrednio lub bezpośrednio. Jeśli doświadczyłaś aborcji lub ktoś z Twoich bliskich (a Ty razem z nim) boryka się z dręczącym go, bolesnym, powracającym jakby na nowo – czasami po wielu latach – doświadczeniem, jesteś pielęgniarką, lekarzem, którzy cierpią z powodu takich doświadczeń, możesz czuć się zaproszony. Może dodatkowo cierpisz na objawy bezsenności, nerwicy czy depresji… Organizatorzy starają się zapewnić dyskrecję. Liczba uczestników to jednorazowo ok. 10 osób. Program ma formę warsztatów odbywanych w atmosferze, bezpieczeństwa i wsparcia.

Organizatorzy mówią, że: Rekolekcje „Winnica Racheli” to zamknięcie bolesnej historii, ukojenie bólu i próba odzyskania siebie. Uczestniczy często powtarzają, że po rekolekcjach czują się uwolnieni, na nowo potrafią zbliżyć się do Boga, potrafią przyjąć Jego przebaczenie i przebaczyć sobie samym.

Pierwsze w Polsce „Winnice Racheli” odbyły się w 2014 roku. Do dziś odbywają się cyklicznie.

Potrzebny kontakt można znaleźć bardzo łatwo – „Winnica Racheli” organizowana jest co jakiś czas w różnych rejonach naszego kraju, a także za granicą, np.:

w Polsce:

https://www.facebook.com/Winnica.Racheli.Wielkopolska/

https://kuria.pl/rodzina/aktualnosci/Rekolekcje-Winnica-Racheli-w-2021-roku_4304

za granicą:

https://www.winnicaracheli.org/