Szukasz pomocy?

Wiemy wszyscy, że bycie mamą, tatą to przygoda, czasami niebezpieczna przygoda. Bywa, że potrzebna jest pomoc… To, że jej szukasz, nie jest upokarzające, ale świadczy o tym, że podejmujesz piękną drogę. Nie rezygnuj na samym starcie…

Telefon zaufania Pro-life

  • Przy telefonie dyżuruje certyfikowana psychoterapeutka, która jest również nauczycielem metod rozpoznawania płodności i specjalistką od etyki seksualnej.
  • Telefon Zaufania Pro-Life jest czynny: w środy od godz. 19:00 do 21:00 i w piątki od godz. 10:00 do 12:00.
  • Daj sobie szansę, zadzwoń. Słuchamy. Nie oceniamy.

Zasady Telefonu Zaufania Pro-Life

  • Telefon Zaufania Pro-life świadczy doraźną pomoc kobietom, dziewczynom w ciąży, które nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji.
  • Dyżurująca psychoterapeutka wysłuchuje rozmówców bez krytykowania i potępiania, okazuje życzliwość.
  • Na prośbę telefonującego psychoterapeutka może poinformować, do jakiej instytucji zwrócić się o pomoc.
  • Telefon gwarantuje możliwość anonimowej wymiany myśli (osoba dzwoniąca nie podaje żadnych swoich danych). Osoba dyżurująca zapewnia absolutną dyskrecję.
  • Z Telefonu Zaufania Pro-life mogą skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.

Najbliższe okna życia

W oknie życia matka może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko. Jest to miejsce specjalnie dostosowane – posiada ogrzewanie i wentylację. Przy otwarciu z zewnątrz uruchamiany jest alarm w pokoju dyżurującej osoby, zwykle siostry zakonnej. Dzięki alarmowi osoba dyżurująca natychmiast może zająć się dzieckiem, poinformować stosowne służby, np. pogotowie ratunkowe.  

Naprotechnologia

Naprotechnologia to dział medycyny, który zajmuje się leczeniem bezpłodności i może pomóc wielu ludziom, borykających się z niebezpieczną pokusą skorzystania z in vitro. Najnowocześniejsze o zdobycze medycyny i wiedza o naturze ludzkiej płodności często są ratunkiem np. dla par cierpiących z powodu bezpłodności (kobiety lub mężczyzny), nawykowych poronień i innych. Poza tym naprotechnologia jest eko!

Stowarzyszenie Dwie Kreski

Stowarzyszenie Dwie Kreski stara się pomóc kobietom, które zaskoczyła wiadomość o ciąży, a także tym, dla których – z jakichś powodów – ciąża jest powodem lęku, cierpienia, kłopotów…